FACEBOOK TWITTER GOOGLE RSS YOUTUBE LAST FM

KENAN IŞIK’IN SON SAĞLIK DURUMU KENAN IŞIĞIN SAĞLIK DURUMU (KENAN IŞIKK KİMDİRR ?)Yazar: | Derman Gibi Radyo > Yerel > KENAN IŞIK’IN SON SAĞLIK DURUMU KENAN IŞIĞIN SAĞLIK DURUMU (KENAN IŞIKK KİMDİRR ?) | 26 Mar 2014 | 0 Yorum

KENAN IŞIK’IN SON SAĞLIK DURUMU KENAN IŞIĞIN SAĞLIK DURUMU (KENAN IŞIKK KİMDİRR ?)

İstanbul Beşiktaş’ta 21 Mart’ta bir otelde düşme sonucu geçirdiği beyin kanaması nedeniyle Amerikan Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören usta tiyatrocu Kenan Işık’ın bugün uyandırılması bekleniyor. atv’de yayımlanan “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasının sunucusu olan Işık’ın sağlık durumu ile ilgili izah yapan eşi Beril Işık, uyutulma sürecinin rehabilitasyona olumlu cevap vermesinden ötürü risk teşkil etmediğini belirtti. Beril Işık”Uyutulması sırasında rehabilitasyona olumlu cevap verdiği için şu an uyandırılmıyor. Ne kadar uyutulacağı belli değil. Uzun uyutulması bir risk değil; rizikoları ve komplikasyonları önlemek için uyutuluyor. Bu kötü bir gidiş değil aksine iyi bir gidiştir. Rehabilitasyona cevap veriyor, bizi sevindiren budur. Umutla bekliyoruz dua ediyoruz” dedi.

kenanısık kardeşi

UMUDUMUZ YÜKSEK

Gazetecilerin sorularını cevap verdiren kardeşi Cengiz Işık ise “Uyanana kadar hastanede başındayız. Umudumuz yüksek” diye konuştu. Hastaneye gelerek Işık’ın yakınlarından bilgi alan oyuncu Menderes Samancılar ise “Umarım iyileşecek. Durumu iyiye gidiyor. Nejat İşler’i de ziyaret ettim ama göremedim. Benden önce Ali Sürmeli, Nejat’ı görmüş. O da iyileşiyor. Ali’nin Nejat’ı yürüttüğünü öğrendim. İnşallah Nejat da Kenan da iyileşecek. Birlikte yürüyeceğiz” dedi. Işık için hastaneye gelen şarkıcı Nuri Sesigüzel de “Ailesini gördüm. Oturup söyleşi ettik. Bize göstermiyorlar ama vaziyetinin iyiye gittiğini söylediler. Bugün yarın uyandıracaklarmış. Hepimizin sevdiği insan. Herkes onun programlarını sever ve izler. Duaya ihtiyacı var” diye konuştu. Hastane yönetimi, Işık’ın tomografisinin çekildiğini, elde edilen sonuçlar çerçevesinde tedavinin sürdüğünü ve uyutulduğunu kaydetti.

AKRABALARI DUA EDİYOR

Kenan Işık’ın memleketi Malatya’da bulunan akrabaları, oyuncunun bir an önce iyileşmesi için dua ediyor. Taninmiş oyuncuyla hatıralarına değinen akrabası Mevlüt Şeker (53), “Babam Kenan ağabeyimi çok kızdırırmış. Herkes bir işle meşgul olurmuş. Kenan ağabeyim tiyatro için sağa sola gidermiş, kaçarmış. Tiyatroya çok merakı varmış, çok severmiş” dedi. Hikmet Şeker (48) de olayı ilk duyduklarında çok üzüldüklerini anlatarak, “Yoğun bakımdan çıktıktan sonra henüz mutlu olacağız. Allah’tan şifalar diliyorum. Bir an önce yoğun bakımdan çıkmasını istiyoruz” dedi.

Geçirdiği beyin kanaması sonucu Amerikan Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören usta tiyatrocu Kenan Işık hakkında sevindirici haber geldi. Ünü tiyatrocu Kenan Işık’ın sağlık durumu hakkında açıklama yapan eşi “Uyutulduğu sırada tedaviye olumlu yanıt verdiği için uyandırılmıyor” dedi. Ayrıntılar Milliyet.com.tr’de Kenan Işık’ın sağlık durumu işte son açıklama (Kenan Işık kimdir?)

İstanbul Beşiktaş’ta 21 Mart’ta bir otelde düşme sonucu geçirdiği beyin kanaması nedeniyle Amerikan Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören usta tiyatrocu Kenan Işık’ın bugün uyandırılması bekleniyor. atv’de yayımlanan “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasının sunucusu olan Işık’ın sağlık durumu hakkında açıklama yapan eşi Beril Işık, uyutulma sürecinin tedaviye olumlu yanıt vermesinden dolayı risk teşkil etmediğini belirtti. Beril Işık”Uyutulması sırasında tedaviye olumlu yanıt verdiği için şu an uyandırılmıyor. Ne kadar uyutulacağı belli değil. Uzun uyutulması bir risk değil; riskleri ve komplikasyonları önlemek için uyutuluyor. Bu kötü bir gidiş değil aksine iyi bir gidiştir. Tedaviye cevap veriyor, bizi sevindiren budur. Umutla bekliyoruz dua ediyoruz” dedi

kenan ışık

UMUDUMUZ YÜKSEK’ 

Gazetecilerin sorularını cevaplandıran kardeşi Cengiz Işık ise “Uyanana kadar hastanede başındayız. Umudumuz yüksek” diye konuştu. Hastaneye gelerek Işık’ın yakınlarından bilgi alan oyuncu Menderes Samancılar ise “Umarım iyileşecek. Durumu iyiye gidiyor. Nejat İşler’i de ziyaret ettim ama göremedim. Benden önce Ali Sürmeli, Nejat’ı görmüş. O da iyileşiyor. Ali’nin Nejat’ı yürüttüğünü öğrendim. İnşallah Nejat da Kenan da iyileşecek. Beraber yürüyeceğiz” dedi. Işık için hastaneye gelen şarkıcı Nuri Sesigüzel de “Ailesini gördüm. Oturup sohbet ettik. Bize göstermiyorlar ama durumunun iyiye gittiğini söylediler. Bugün yarın uyandıracaklarmış. Hepimizin sevdiği insan. Herkes onun programlarını sever ve izler. Duaya ihtiyacı var” diye konuştu. Hastane yönetimi, Işık’ın tomografisinin çekildiğini, elde edilen sonuçlar çerçevesinde tedavinin sürdüğünü ve uyutulduğunu kaydetti.

AKRABALARI DUA EDİYOR
Kenan Işık’ın memleketi Malatya’da bulunan akrabaları, oyuncunun bir an önce iyileşmesi için dua ediyor. Ünlü oyuncuyla hatıralarına değinen akrabası Mevlüt Şeker (53), “Babam Kenan ağabeyimi çok kızdırırmış. Herkes bir işle meşgul olurmuş. Kenan ağabeyim tiyatro için sağa sola gidermiş, kaçarmış. Tiyatroya çok merakı varmış, çok severmiş” dedi. Hikmet Şeker (48) de olayı ilk duyduklarında çok üzüldüklerini anlatarak, “Yoğun bakımdan çıktıktan sonra daha mutlu olacağız. Allah’tan şifalar diliyorum. Bir an önce yoğun bakımdan çıkmasını istiyoruz” dedi.

KAZA SONRASI YAPILAN İLK AÇIKLAMA TIKLA İZLE

Ünlülerden Kenan Işık tweetleri
İbrahim Tatlıses
Kim beşyüz milyon ister’in sunucusu değerli heşerim, Kenan IŞIK ağa beyden RABBİMİN izniyle bugün güzel haber alırızda yüreklere su serpilir

Zafer Algöz
KENAN IŞIK , şu anda yoğun bakımda tedbir amaçlı olarak 3 gün tutulacak. zor ama başarılı bir ameliyat geçirdi. Yalan haberlere itibar etmeyin

Emel Sayın
Sevgili Kenan Işık çabuk iyileşmen için dua ediyorum.

Hayko Cepkin
Kenan Işık’a acil şifalar dilerim. Iyi haberlerini bekliyor olacağım. Sevindir bizi Kenan ağabey.

Uğur Meleke
Dünya bir oyun sahnesi. Ve hepimiz bu sahnede birer oyuncuyuz. Kenan Ağbi, bu sahnede senin daha çok repliğin var.

Hakan Yılmaz
Kenan Işık yoğun bakımdaymış umarım ciddi bir durum değildir.

Ahmet Mümtaz Taylan
Kenan Işık’a acil şifalar! Allah saklasın.

Filmografisi
Oyuncu olarak
YılFilmRolNotlar
1990Hanımın ÇiftliğiBulut Aras’ı seslendirmiştir.
1991Sızı
1993Süper Baba
1997Sıcak SaatlerRıfat Hazal
2002Yeşil IşıkAli
TV programları
Dadı_(dizi) (2001-2002 tarihleri arasında Show TV ve Star TV’de yayınlanmıştır.)
Kim Beş Yüz Milyar İster? (2000 – 2004 tarihleri arasında Show TV ve Kanal D’de yayınlanmıştır.)
Kim Beş Yüz Bin İster? (2005 – 2007 tarihleri arasında Show TV’de yayınlanmıştır.)
Fikrimin İnce Gülü (2007)
Kim Bir Milyon İster? (2008 – 2009 tarihleri arasında Star TV’de yayınlanmıştır)
Dünya Bir Oyun Sahnesi (2009 tarihleri arasında atv’de yayınlanmıştır.)
Kelimenin Gücü (2010 – 2011 tarihleri arasında atv’de yayınlanmıştır.)
Kim Milyoner Olmak İster? (2011-günümüz / atv’de.)

Kenan Işık Kimdir? Özgeçmişi (Kenan Işık Biyografisi)
Geçtiğimiz günlerde Beyin Kanaması geçiren Kenan Işık için Habergazete.com’da hayatı ile ilgili detaylar buarda yer alıyor.Yusuf Kenan Işık (d. 1947, Yeşilyurt, Malatya), Türk oyuncu, sunucu, eski gazeteci ve eski ana haber sunucusu.Kenan Işık Kimdir(Kenan Işık Biyografisi)

Hayatı

Devlet Demiryolları’ndan emekli bir memur çocuğu olan Kenan Işık orta okul öğrenimi gerçekleştiği dönemde Malatya Halkevi’nde amatör tiyatro yapmaya başlamış, lise öğrenimini gerçekleştirdiği Ankara’da okurken ise Meydan Sahnesi’ne girmiştir. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Işık, 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı olmuştur.

Yönettiği bazı tiyatro oyunları
Aşk Hastası : Kenan Işık – Ankara Devlet Tiyatrosu – 2012
Ölümsüz Öykü : Karen BlixenKenan Işık – İstanbul Şehir Tiyatrosu – 2006
İvan İvanoviç Var Mıydı Yok Muydu? : Nazım Hikmet – Bakırköy Belediye Tiyatrosu – 2000
Aşk Hastası : Şeyh Galib – İstanbul Şehir Tiyatrosu – 1999
Huzur : Ahmet Hamdi Tanpınar – İstanbul Şehir Tiyatrosu – 1998
Kıyamet Sularında : Civan Canova – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1995
Olmayan Kadın : Kenan Işık – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1994
Abdülcambaz : Turhan Selçuk – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1993
Macbeth : William Shakespeare – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1992
Ahmetlerim : Necati Cumalı – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1990
Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz : Aziz Nesin – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1989 – Ankara Devlet Tiyatrosu – 1992 – İstanbul Şehir Tiyatrosu – 2008-2013
Bebek Uykusu : Kenan Işık – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1988 – Bursa Devlet Tiyatrosu – 1991
Matmazel Helsinka : Georgas Astolas – Ankara Devlet Tiyatrosu – 1987
Afife Jale : Nezihe Araz – Ankara Devlet Tiyatrosu – 1987 – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1991
Türkmen Düğünü : Ali Yörük – Adana Devlet Tiyatrosu – 1986
Öyle Bir Sevgiki : Loleh Bellon – Ankara Devlet Tiyatrosu – 1985
Toroslardan Öteye : Orhan Asena – Ankara Devlet Tiyatrosu – 1984
Bozkır Güzellemesi : Nezihe Araz – Ankara Devlet Tiyatrosu – 1983
Bir Tavsiye Mektubu : Ephraim Kishon – Bursa Devlet Tiyatrosu – 1973
Strindberg Oyunu : Fredrick Dürrenmatt – Bursa Devlet Tiyatrosu – 1973
Rol aldığı tiyatro oyunları
Bir Sabah Gülerek Uyan : Necati Cumalı – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 1985
Üç Kız Kardeş : Anton Çehov – Ankara Devlet Tiyatrosu – 1982
Kral Lear : William Shakespeare – Ankara Devlet Tiyatrosu – 1980
O Güzelim Kaymaklı Dondurma Rengi Elbise : Ray Bradbury – Ankara Devlet Tiyatrosu – 1980
Marıus : Marcel Pagnol – Ankara Devlet Tiyatrosu – 1975
Yazmış olduğu senaryoları
1991, Yarına Gülümsemek
1991, Anadolu’nun Kadın Erenleri
1992, Taşların Sırrı
Ödülleri
GYTE Türkçe Topluluğu, “Türkçeyi Güzel ve Etkili Kullanma Ödülü”,[2] (2 Kasım 2009)

Gelen Aramalar:
Yorumlar


Radyo Derman Canlı Yayın Sayfası için Tıklayınız

Radyo Derman Canlı Yayın

 • RADYO DERMAN ARABESK DİNLE
 • RADYO DERMAN POP DİNLE
 • RADYO DERMAN OYUN HAVASI DİNLE
 • babalar geidi
 • RADYO DERMAN TÜRKÜ DİNLE
 • RADYO DERMAN TSM DİNLE

Müzik & Magazin Haberleri

 • Ses sanatçısı Gökhan Güney'in oğlu tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Bir süredir mide kanseri nedeniyle tedavi gördüğü öğrenilen Selim Güney (40), Kartal Eğitim ve Ar...
 • Zara'nın yeni albümü "Derin aşk" yakında Poll Production etiketiyle piyasaya çıkıyor. Albümde dillerden düşmeyen arabesk şarkıların çoğunlukta olduğu toplam 11 eser yer alıyor.Albüm...
 • Ankara oyun havalarının,bayan sanatçılarından Ayşe Dinçer ''Aşkımız Olay Olacak'' adını verdiği yeni albümüyle yaza merhaba dedi.Bugüne kadar çıkardığı albümlerde ''Ankaralı'' i...
 • Arabesk ve fantazi müziğin güçlü yorumcusu Hüzün,sekiz yıllık bir aranın ardından çok yakında müzikseverlerle buluşuyor.Bitirdim Bu Aşkı adını taşıyan albümde,Ardıç tarafından...

Radyo Derman Oyun

 • Çılgın Ameliyat 2 Oyunu Hakkında Çılgınlar gibi ameliyat yapmaya ne dersiniz... O halde siz hemşire oldunuz... :) Nasılmı Doktor NURSE deyince mutlaka y...
 • Kırmızı Hummer Oyunu Hakkında Kırmızı hummer oyununa başlamak için play seçeneğine tıklayınız. Daha sonra oyunda sizden 25 saniyede yarışı tamaml...
 • Serbest Vuruş Uzmanı Oyunu Hakkında Serbest vuruş uzmanı oyununu Play now butonuna tıklayarak başlatabilirsiniz. Daha sonra mouseı kontrol ederek oyu...
 • İkiz Bebekler Oyunu Hakkında İkiz bebekler oyununa giriş yapmak için play seçeneğine tıklayınız. Ardından mouse kontrolü sayesinde ikiz bebeklerin bak...