UĞUR IŞILAKTAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN ŞARKISI DİNLE DOMBIRA DİNLE

UĞUR IŞILAKTAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN ŞARKISI DİNLE DOMBIRA DİNLE

AKP uğur ışılak ak parti yerel seçim şarkısı DOMBIRA DİNLE DOMBRA DİNLE DOMBRA PAYLAŞ AK PARTİ SEÇİM MÜZİĞİ DOMBİRA PAYLAŞ DOMBRA İZLE DOMBRA DİNLE DOMBİRA İNDİR DOMBRA FULL HD DOMBRA DİNLE UĞUR IŞILAK DOMBRA DİNLESENE   Ak parti seçim 2014 şarıkısı Dombıra seçim şarksı dinle. AK Parti’nin seçim şarkısı Nogay Türklerine ait Dombıra Şarkısı için Sanatçı Uğur Işılak Dombra tartışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu ve son noktayı koydu.

Müzikolog Kaya Kuzucu, Kazakistan’ın başkenti Astana’da yaşayan şarkının sahibi Arslanbek Sultanbekov’un, Ak Parti’nin şarkıyı izinsiz kullandığını duyup Türkiye’deki avukatları aracılıyla yasal işlemlere başladığını söyledi.
Ak Parti’nin dün Ankara Arena Spor Salonu’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlediği ve seçim startını verdiği programda Uğur Işılak tarafından seslendirilen seçim şarkısının orijinal adının Dombira olduğu ve söz ve müziğinin Kazakistanlı Sultanbekov’a ait olduğu ortaya çıktı.
ak parti1

Müzikolog Kaya Kuzucu, Kazakistan’ın başkenti Astana’da yaşayan şarkının sahibi Arslanbek Sultanbekov’un, Ak Parti’nin şarkıyı izinsiz kullandığını duyup Türkiye’deki avukatları aracılıyla yasal işlemlere başladığını söyledi. Ak Parti’nin dün Ankara Arena Spor Salonu’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlediği ve seçim startını verdiği programda Uğur Işılak tarafından seslendirilen seçim şarkısının orijinal adının Dombira olduğu ve söz ve müziğinin Kazakistanlı Sultanbekov’a ait olduğu ortaya çıktı. Doğan Haber Ajansı’na açıklama yapan müzikolog Kaya Kuzucu, AK Parti’nin yeni seçim şarkısı Dombira’nın sözlerinin değiştirilerek Başbakan Erdoğan’a uyarlandığını ve şarkının sahibi Arslanbek Sultanbekov’un “İzin alınmadı” diyerek dava açma girişimini başlattığını duyurdu. Dombira için Uğur Işılak’ın şarkının sahibi olan Arslanbek Sultanbekov’dan izin almadığını belirten Kaya Kuzucu, şunları söyledi: “Dün bu şarkıyı dinlediğimizde şok geçirdik. Aslenbek ile görüştük o da şaşkınlık yaşadı. Bu şarkıyı 2011 yılından beri Türkiye’nin dört bir tarafında düzenlediğimiz konserlerin yanı sıra 2012 yılında TRT Ayvaz kanalındaki programda seslendirdik. Bu şarkı MESAM’a kayıtlı eserler arasında ve Aslanbek Sultanbekov da MESAM üyesidir. Bir müzisyen şunu çok iyi bilir ki, eserler izinsiz veya bedel ödenmeden alınmaz ve kullanılamaz. Bu öncelikle kul hakkına girer. Ama maalesef ülkemizde gasp ve hırsızlıklara da bir de müzik hırsızlığı eklenmiş olduğu gördüm bu vesileyle çok üzüldük.” Sultanbekov adına resmi internet sitesi yöneticileri tarafından yapılan açıklamada ise şöyle denildi: “Arslanbek Sultanbekov ‘Dombira’ adlı eserini hiçbir siyasi partinin seçim müziği olarak kullanmasını istememiştir. Yapılan çalışmalar Arslanbek Sultanbekov’un izni dışındadır. Konu hakkında söz konusu eseri uyarlayan kişi ile görüşülecek ve hukuki süreç başlatılacaktır.” ak_partinin_adaylari_ne_zaman_aciklanacak13897811880_h1116798 DOMBIRA NEDİR? Dombira adı Kazak Türkleri’nin kullandığı iki telli, parmakla çalınan halk çalgısından geliyor. Cengiz Han filmi Kızıl Elma’da şarkının sahibi Arslanbek Sultanbekov tarafından seslendirilmişti. Şarkının orijinal sözleri Kazak halk çalgısı olan bağlamanın atası Dombira’ya duyulan sevgiyi anlatıyor. SULTANBEKOV KİMDİR Dombira müziğiyle türk dünyasında ünlü olmuş olan Arslanbek Sultanbekov Kuzey Kafkasya kökenli Nogay halk müziği sanatçısıdır.

DOMBIRA’NIN ERDOĞAN’LI SÖZLERİ Göründüğü gibi olan / Gücünü milletten alan Recep Tayyip Erdoğan / Mazlumlara sırdaş olan Gariplere yoldaş olan / Recep Tayyip Erdoğan Ezilenlerin gür sesidir o / Suskun dünyanın hür sesidir o Göründüğü gibi olan /Gücünü milletten alan Recep Tayyip Erdoğan Halkın adamı Hak’kın aşığı / O milyonların umut ışığı Mazlumlara sırdaş olan / Gariplere yoldaş olan Recep Tayyip Erdoğan Oldu her zaman sözünün eri / Çıktığı yoldan dönmedi geri Kararlıdır davasında / Anaların duasında Recep Tayyip Erdoğan Sözü dosdoğru yoktur riyası / Zalimlerin korkulu rüyası İnandığı yolda gider / Yıllardır beklenen lider Recep Tayyip Erdoğan DOMBIRA ORJİNAL SÖZLERİ Kara kış köyüme gelende Lapa lapa kar yere düşende Dombıramı alırım Yürek sazımı çalarım Kaygılarımı hiç söylenmem. Dombıra sazımı işiten babalar Manasına kulak veren analar İşittiğini akıl yorarak, Yürekleri titreyerek Göz yaşlarını esirgemezler. Nogayların derdi sayısız, her gününde Yiğitlerin uyumadığı günlerde Yüreklerini cesaretlendiren Savaşlarda güç veren Görüp geçirmiş dombıra

Işılak, “Biz zaten bir kişiye ait olduğunu bilsek o kişiden izin alırız veya hiç kullanmayız. Biz bu eseri anonim olarak biliyoruz, sadece biz değil yüzlerce, binlerce insanın anonim bildiği gibi anonim biliyoruz. Anonim olduğunu bildiğimiz, halka mal olan bir eser olduğunu bildiğimiz, bir Asya ezgisi olarak düşündüğümüz için biz eseri kullandık ve üzerine söz yazdık” dedi. Konunun saantkarlar arasında halledilebileceğini belirten Işılak, “Ama gerçekten bir bestekarı varsa ve Aslanbek’de bunu ispat ederse, ispat etmesinede gerek yok, yüzde yüz benimdir diyorsa; o zaman oturur konuşuruz, kendi aramızda hallederiz bir sanatkar olarak. Bunu çok abartmanın, bunun siyasi kulislerde konuşuluyor olmasının, Meclis’e taşınıyor olmasının, Meclis kavgasına sebep oluyor olmasını ben çocukça buluyorum. Basitçe bir davranış buluyorum. Biraz daha seviyeye davet ediyorum. Sanatkarlar arasında birşey olmuşsa bunu siyasi malzeme haline, sisyasi polemik malzemesi haline getirmeninde bir hoş davranış olmadığını düşünüyorum. Bıraksınlar, sanatkarlar kendi arasında halletsin bu meseleyi. Öyle bir gün gelir ki; bakarsınız Aslanbek Dombra’yı çalar, ben bu eseri yine seslendiririm. Bu noktada herkes müsterih olsun” şeklinde konuştu.

AK PARTİ SEÇİM ŞARKISI DOMBIRA DİNLE

ORJİNAL DOMBRA DİNLE…Arslanbek Sultanbekov

 

“FUTBOLA ALET OLABİLİYOR DA, SİYASETE Mİ ALET OLAMIYOR?”
Bestenin kullanımında önce anonim olduğu yönünde araştırma yapıldığına dair de açıklamalarda bulunan Işılak, “Bizim ajansımız, bağlı olduğumuz yerler, arkadaşlar bununla alakalı araştırma yaptı, ‘Sahibi yok gibi bestenin’ dedi, ‘Anonim yani biz sahibine ulaşamıyoruz.’ Bizde böyle olunca zaten kullandık. Ayrıca bunun bir ispatı olarakda Bursaspor, Fenerbahçe vs bütün bunlar uyarlayarak kullanmış. Aylardır yıllardır bu kullanılıyor. Eğer gerçekten sahibi bunun olmuş olsaydı, bugüne kadar onlara dava açardı, kullanmasını engellerdi. Yani futbola alet olabiliyor da, siyasete mi alet olamıyor? ‘Demek ki sahibi yok ki’ dedik bugüne kadar bunlar dava edilirdi sahibi olsaydı. Sahibi yok ki dava edilmemiş. Çünkü uyarlanmış bunlar vakti zamanında” ifadelerini kullandı.
“DAHA ALASINI YAPAR VE BESTE OLARAK DA HALKIMIZLA, İNSANIMIZLA PAYLAŞIR YOLUMUZA DEVAM EDERİZ”
Aslanbek’in Türkiye’ye gelemesi durumunda kendisi ile bir araya gelip gelmeyeceği konusunda da Işılak şunları kaydetti:
“Onlarca, yüzlerce sanatçı arkadaşımız var. Tabi ki geldiği zaman bizim davetlimiz olsun, oturalım, konuşalı. Derse ki; ‘bu benim eserim kardeşim, bestede benim, ben siyasi alanda da kullanılmasını istemiyorum’ eyvallah. Biz otururuz, durdururuz ve daha alasını yapar ve beste olarakda halkımızla, insanımızla paylaşır yolumuza devam ederiz. Sultanbekov veya Aslanbek sayafasıda kapanmış olur.”
“ASLANBEK YILLARIN SANATÇISI BELKİ AMA TÜRKİYE’DE KİMSE TANIMIYORDU”
“Şu iki gün içerisinde Dombra Türkiye’de Edirne’den Kars’a kadar duyulmuş oldu” diyen Işılak şunları kaydetti: “Bundan dolayı bahtiyarım, buna vesile olduğum için bahtiyarım. Bununla beraber Kazakistan’ın adı anıldı. Türk Cumhuriyetlerinin Asya ezgileri tekrar gündeme geldi. Bundan dolayı bahtiyarım. Aslanbek yılların sanatçısı belki ama Türkiye’de kimse tanımıyordu. Bu vesile ile onunda adı duyulmuş oldu, bundan dolayı bahtiyarım.
Dombıra Şarkısı Tartışması Sürüyor. AK Parti’nin yerel seçimlerde kullanmak için tanıttığı Dombra şarkısı tartışmalara yol açmıştı. Eserin sahibi Arslanbek Sultanbekov ile şarkıyı AK Parti için uyar­layan Uğur Işılak CNN TÜRK’te Günlük programında konuşuldu.
DOMBIRA TARTIŞMASI
Uğur ışılak ve Arslanbek Sultanbekov CNN Günlükte canlı yayın programına katıldı.
Arslanbek Sultanbekov neler söyledi?
Arslanbekov Dombıra eserini 1997 yılında şarkısının kendisinin yazdığını dile getirdi. sultanbekov sözü edilen müziği ben yazdım dedi.20 dakika içinde hem sözü hem de müziği yazdım dedi.
Sultanbekov bu şarkı tüm türk halkına aittir ama siyasete karışmasını istemem. Eserimi Rusya ve Kafkasya’da seçimlere karıştırmadım. Arslanbek Sultanbekov gelecek günlerde Türkiye ye gelip bu konuda gerekli davayı ve gelinen son nokta ile ilgili basın açıklaması yapacağını söyledi.
Sultanbekov dava açacakmı?
Arslanbek Sultanbekov bu şarkı cengiz han şarkısı değildir ve siyasette asla kullanılmasını istemiyorum diye söyledi.
Uğur ışılak neler söyledi?
Uğur Işılak ise canlı yayında katıldığı programda bu şarkının anonim olduğunu biliyordum ve bu yüzden kullandığını dile getirdi.
Uğur Işılak Arslanbek Sultanbekov u istanbul a davet etti ve bir araya gelip bu konuyu konuşalım ve netliğe kavuşturalım diye davet etti . Fakat Arslanbek Sultanbekov sadece bunun siyasette ve herhangi bir isme göre söylenmemesini istedi.
Uğur ışılak ben kimseyi bloke etmedim sadece gelen hakaretlere karşı bloke ettim. diye söyledi.
Anlaşılan bu konu ilerki günlerde yine gündemde olacak ve bu konuda ne olacağı merak konusu…
Başbakan Erdoğan, bugün Ankara Arena’da düzenlediği toplantıda 30 Mart yerel seçimlerde kullanılacak şarkıları tanıttı. Dombıra şarkısından uyarlanan parça yoğun tartışma başlattı.
Nogay Türklerine ait ve Cengiz Han Marşı olarak da bilinen ’Dombıra şarkısı’ da, AK Parti’nin seçim çalışmaları dahilinde Uğur Işılak tarafından yeniden yorumlandı.
UZUN ADAMI ÇOK SEVDİK
Dün aday tanıtım programında Başbakan Erdoğan’ın konuşması öncesinde platforma davet edilen sanatçı Uğur Işılak, AK Parti’nin önceki seçimlerde kullandığı şarkılarını hatırlattı. Işılak, ’Şiir belki benim kalemimden çıkmıştı ama duygular sizin duygularınızdı. Ve bu 11-12 yıllık zaman zarfında bizi hiçbir zaman yanıltmadığı için, Osmanlı’dan tevaruz ettiğimiz değerleri çiğnetmediği için, ’zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem’ dediği için, ’gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem’ dediği için, mazlumun yanında yer aldığı için, ezilenlerin gür sesi olduğu için, suskun dünyanın hür sesi olduğu için, işte bütün bunlar için biz uzun adamı çok sevdik, Başbakanımızı çok sevdik’ diye konuştu.
Başbakan’dan Uğur Işılak’a teşekkür…
Erdoğan, çok duygulandığı şarkı sonrası ’Uğur Işılak kardeşime bu sürprizi nedeniyle şahsım ve tüm yol arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum. Duygularımızı meydanlarda farklı bir şekilde ayağa kaldıracak ve milletimizle çok daha farklı bir şekilde paylaşmamıza vesile olacaktır. Çok teşekkür ediyorum’ diyerek memnuniyetini belirtti.
SÖZLER ERDOĞAN’A KURULU
AK Parti’nin seçimlerde kullanacağı şarkının sözleri daha çok Erdoğan üzerine kurulu. Şarkının sözleri şöyle:
“Göründüğü gibi olan / Gücünü milletten alan / Recep Tayyip Erdoğan”, “Mazlumlara sırdaş olan / Gariplere yoldaş olan / Recep Tayyip Erdoğan”

  AK Parti’nin seçim şarkısı (Dombira nedir) Arslanbek Sultanbekov kimdir? Arslanbek Sultanbekov 23 Nisan 1965 yılında Sovyetler Birliği sınırları içersinde bulunan Karaçay-Çerkesya Cumhuriyeti Erkin-Halk kasabasında doğdu. 1983 yılında liseyi tamamladı. 1985 yılına kadar Arhangelsk vilayetinde askerlik görevini yerine getirdi. 1985 yılında müzik okulundan klasik gitar ihtisasını alarak mezun oldu. 1989 yılında Nogay müzik grubunu oluşturarak “Nogay Keşeler” (Nogay Geceler) adında ilk cd’sini çıkardı. Aynı yılda Karaçay-Çerkes Cumhuriyetinde düzenlenen Bardov Festivali’nde birinciliği elde etti. Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti Milli Sanatçısı ve 1994 yılında “Cumhuriyetin En Güzel Sesi” unvanını aldı. Orta asırlarda yaşamış Nogay şairlerle ilgili çalışmalar yürüterek Şalkiyiz Tilenşi Ulı, Asan Kaygılı, Kaztuvgan Süyüniş Ulı ve Dosmambet Azavlı gibi şairlerin beyitlerine besteler yaptı. 1997 yılında St. Peterburg’da “Nogay El” adlı ikinci cd’sini çıkardı. Bu cd’nin aranjmanını Ali Bey Asakayev yaptı. Yine 1997 yılında Moskova’da düzenlenen Türk Halkları Festivaline katıldı. Aslanbek’in şarkısı “Festival Şarkısı” namını kazandı. 2004 yılından bu yana Kazakistan’ın başkenti Astana’da yaşayan Arslanbek Sultanbekov, Kazakistan Cumhurbaşkanlığı Orkestrasında görev aldı. 2005 yılında, II. Dunya Savaşının bitmesinin 60. yıldönümü nedeni ile yapılan ‘vatansever şarkıları beste yarışmasında’ iki ödül kazandı. 2008 yılında Kazakistan’da “Aşşı Su” (Acı Su) isimli cd’sini çıkardı. Evli, bir oğlu ve müzikle ilgilenen bir kızı vardır. Nogay Keşeler (1992) Nogay El (1998) Aşşı Su (2008) Dombıra nedir? Dombıra diğer adıyla Dutar; Eski bir Türk çalgısı. Kazak türklerinin mahalli çalgısıdır. Ayrıca Nogay Türkleri tarafından yoğun olarak kullanılırdombıra Tezeneli çalgılar grubuna dahildir. Dombıra orta asyanın diğer kadim telli çalgılarıyla ortak özelliklere sahiptir. Dombıra türleri nelerdir? Farklı bölgeler arasında çeşitlilik gösterir. Telleri geleneksel olarak liflerden yapılsa da, modern dombıralarda genellikle naylon teller kullanılır. Gövdesi ahşaptır. Türkistana ait dombıralarda perde bulunmaz.Tek parça odundan oyularak sapı ve gövdesi yapılır. Çalınırken genellikle gövdesine vurularak ritimler elde edilir. Aletin sırtında ses çıkması için küçük bir delik bulunur. Dışı vernikleme, cilalama gibi kaplamalar yapılmaz. Armudi bir teknesi, çam ağacından göğsü ve perdeli sapıyla küçük bir dutarı andırır. Boyu 80 – 100 cm kadardır. Abay ve Cambıl dombırası olmak üzere iki türü vardır.

UĞUR IŞILAK’A AİT OLAN ŞARKININ SÖZLERİ
Ezilenlerin gürsesidir o
Suskun dünyanın hürsesidir o
Göründüğü gibi olan
Gücünü milletten alan
Recep Tayyip Erdoğan
Halkın adamı, Hakkınaşığı
O milyonların umut ışığı
Mazlumlara sırdaş olan
Gariplere yoldaş olan
Recep Tayyip Erdoğan
Oldu her zaman sözünün eri
Çıktığı yoldan dönmedi geri
Kararlıdır davasında
Anaların duasında
Recep Tayyip Erdoğan
Sözü dosdoğru yoktur riyası
Zalimlerin korkulu rüyası
İnandığı yolda gider
Yıllardır beklenen lider
Recep Tayyip Erdoğan

AK Parti’nin yeni seçim şarkısı Dombra olay yarattı. Sözleri değiştirilip Erdoğan’a uyarlanan Dombıra için şarkının sahibi ‘izin alınmadı’ diyerek dava açacağını duyurdu.Dombıra şarkısı Arslanbek Sultanbekov’a ait. AK Parti 2014 Mart seçimleri için dün Dombıra’nın yeni uyarlanmış halini sunmuştu. Uğur Işılak tarafından sözleri değiştirilen Dombıra, bu haliyle seçimlerde kullanılacaktı. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Dombıra için Uğur Işılak’ın şarkının sahibi olan Arslanbek Sultanbekov’dan izin almadığı ortaya çıktı. Sultanbekov, Dombıra’nın seçim şarkısı olarak kullanılmasına izin vermeyeceğini duyurdu. Sultanbekov adına site yöneticileri tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi; İZİN ALINMADI “Arslanbek Sultanbekov ‘Dombıra’ adlı eserini hiçbir siyasi partinin seçim müziği olarak kullanmasını istememiştir. Yapılan çalışmalar Arslanbek Sultanbekov’un izni dışındadır. Konu hakkında söz konusu eseri uyarlayan kişi ile görüşülecek ve hukuki süreç başlatılacaktır. “

MİLLİYETÇİLERİN HOŞUNA GİTMEDİ
Şarkının tanıtımının ardından sosyal medyada büyük bir tartışma başladı. Şarkının Orta Asya’dan motifler taşıması ve milliyetçi olarak tanınan Uğur Işılak tarafından seslendirilmesi bazı milliyetçileri kızdırdı. Dombıra’nın yeniden uyarlanmış hali Erdoğan’ın Milliyetçi oyları tavlama çabası olarak nitelendi.
Milliyetçi grupların sosyal medya üzerinde de benzer tepkiler vardı.
Bir kısım şarkının Dombıra’dan uyarlama değil çalıntı olduğunu iddia ederken, bir kısım da orijinali için yapılan kliplerde Cengiz Han filminden savaş sahneleri kullanılan şarkıyla Erdoğan’ın ‘istiklal mücadelesi’ olarak tarif ettiği bu sürece atıf yaptığını iddia etti.
DOMBIRA ORJİNAL SÖZLERİ
Kara kış köyüme gelende
Lapa lapa kar yere düşende
Dombıramı alırım
Yürek sazımı çalarım
Kaygılarımı hiç söylenmem.
Dombıra sazımı işiten babalar
Manasına kulak veren analar
İşittiğini akıl yorarak,
Yürekleri titreyerek
Göz yaşlarını esirgemezler.
Nogayların derdi sayısız, her gününde
Yiğitlerin uyumadığı günlerde
Yüreklerini cesaretlendiren
Savaşlarda güç veren
Görüp geçirmiş dombıra
Uğur Işılak Kimdir?
Uğur Geylani Işılak, Türk müzisyendir. Aslen Ankara ŞerefliKoçhisar’lıdır. İlk, orta ve lise öğrenimini Almanya’da tamamladıktan sonra Açık Öğretim İktisat Fakültesinde öğrenimine devam etti. Çocukluğunu, Almanya’nın Neviges şehrinde geçiren sanatçı, daha sonra ailesiyle birlikte Gelsenkirchen şehrine taşındı. Çocukluk yıllarında, şiire ve şairlere olan merakı ile sekiz yaşlarında ilk şiirlerini yazmaya başladı. On iki yaşlarında ağabeyi Abdullah Işılak’tan bağlama çalmayı öğrendi.
Bağlamada çalmayı öğrenmekle birlikte, genelde halk edebiyatı normlarında yazdığı şiirlerini, on üç yaşında bestelemeye başladı ve ilk albümünü 1993 yılının Ocak ayında dinleyicinin beğenisine sundu. Albümün promosyonuyla beraber Avrupa’nın çeşitli yerlerinde konser verdi.
Kendi kaset çalışmalarını devam ettirmek amacıyla 1992 senesinde Almanya’da ses kayıt stüdyosu kurarak aranje ve tonmaisterlik yeteneklerini de geliştirdi. Yaklaşık 25 yıllık profesyonel sanat hayatında, sözü ve müziği kendisine ait olan 400’e yakın eser ve birçok şiir ortaya koydu. ”Dönen Alçak Olsun” isimli albümünü yapmak amacıyla 1998 senesinin Nisan ayında Türkiye’ye yerleşen sanatçı, yapım, promosyon ve dağıtım amacıyla “Divan Müzik” şirketini kurdu. 2000 senesinin Temmuz ayında aynı şirkette “Söyleyeceklerim Var” isimli albümünü çıkardı.
Sanatçı, 2001 senesinin Haziran ayında çıkardığı “Yıldırım Gibi” adlı albümünün promosyonuna paralel olarak 8 hafta “Uğur Işılak’la Ozanca” isimli kendi TV programını sundu. 2002 senesinin Temmuz ayında “Ben Ağlarsam Kıyamet Kopar” 2004 Aralık ayında Kalabalık Yalnızlara & Ozanca 2006 senesinin Nisan ayında Sil Baştan 2007’nin Temmuz’unda Aşkın Cenazesi Var 2008 senesinin Ekim ayında “Sizin Gibi Değilim” isimli albümleri piyasaya sürdü. Son olarak 2009 senesinin Aralık ayında “Artık Geç Oldu” isimli albümünü çıkardı.
Etiketler:, , , , , , ,

Benzer Yazilar

Taşeron işçilere kadro verilecek mi? Bakan açıkladı…

Taşeron işçilere kadro verilecek mi? Bakan açıkladı…

19 09 2017
On Numara çekilişi (18 Eylül 2017)

On Numara çekilişi (18 Eylül 2017)

18 09 2017
TEOG kaldırılacak mı? MEB Müsteşarı açıklaması…

TEOG kaldırılacak mı? MEB Müsteşarı açıklaması…

18 09 2017
İrem Derici sağlık durumu nasıl, İrem Derici son dakika haberleri

İrem Derici sağlık durumu nasıl, İrem Derici son dakika haberleri

18 09 2017
Sinan Engin: Tudor korner çalıştır

Sinan Engin: Tudor korner çalıştır

18 09 2017
Öğretmen çiftlere yer değiştirme hakkı

Öğretmen çiftlere yer değiştirme hakkı

14 08 2017

Коментари